Avon Kapıda Ödeme Uygulaması İle Temsilcilerin Hayatını Kolaylaştırdı.

Avon ödemesi için ille de kredi kartı ya da banka hesabınızın olması gerekmez. PTT ve bazı ATM’lerden kartsız işlem yanı sıra Faturamatik şubelerini de kullanabilirsiniz. Ayrıca evden dışarıya çıkmaya gerek bırakmayan Avon kapıda ödeme uygulaması da hayatı kolaylaştıran yenilikler arasındaki yerini aldı.

Avon kapıda ödeme

2017 Yılında başlayan PTT ve Avon işbirliği meyvelerini vermeye başladı. İlk etapta kargoların taşınmasını amaçlayan anlaşma kapsamı zamanla genişletilerek temsilci faturalarının PTT şubelerinden ödenmesi ve hatta yazıda bahsi geçen kapıda ödeme yöntemi ile daha da işlevsel hale getirildi.

Avon Kapıda Ödeme Yöntemi Nedir?

İnternet üzerinden sipariş verenlerin sıkça kullandığı kapıda ödeme yöntemini özetle tarif edecek olursak: Kargonun teslimi esnasında ücretin ödenmesi halidir. Günümüzde sıkça kullanılan bu yöntem ile birlikte sosyal medya ağı instagram üzerinden bile ticaret yapılmaktadır. [1]

Şuan için sadece Avon temsilci ve satış liderlerine yönelik olduğunu belirtmek istiyorum. Avon.com.tr’den müşteri olarak yapılan alışverişlerde ödeme yöntemi olarak sadece kredi kartı kullanılmaktadır.

Birçok Fırsatı Kaçırıyor Olabilirsiniz!

Müşteri olarak sipariş verdiğinizde katalog üzerinde belirtilen fiyattan alırsınız. Aynı şekilde kredi kartı ile ödemek zorunda kalırsınız. Aslında kaçırdığınız avantaj sadece kapıda ödeme uygulaması değildir. Aynı zamanda %33’a varan indirim ve temsilci hediyelerini de kaçırmış olursunuz.

Günümüzde binlerce insan sadece kendi kullandığı ürünleri indirimli almak için Avon temsilcisi olduğunu biliyor muydunuz? Bence müşteri olarak almak yerine temsilci olarak hem indirimli hem de hediyeli alabilirsiniz.

Avon temsilcisi olmak için istenen tek şart 18 yaş üzeri olmaktır. Bu muhteşem kazanç modelini yakından görmek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz. https://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-basvurusu

Avon Kapıda Ödeme Yöntemi Nasıl Seçilir?

Sipariş girişi yaparken mutlaka kapıda ödeme yöntemi ile işlem yapmak istediğinizi belirtmelisiniz. Bunu belirtmek için sipariş girişinin son aşamasında (adres bilgileriniz ve SİPARİŞİ GÖNDER) butonunu göreceksiniz. Bu sayfada yer alan “Teslimat Bilgisi” kısmından “Kapıda Nakit Ödeme” kutucuğunu tıklamanız gerekir. Aşağıda yer alan görselde de (ekranın sağında) görebilirsiniz.

Avon kapıda ödeme yöntemi seçim sayfası

Aksi halde ödemeniz 15 gün vadeli olarak fatura edilir. 15 Günlük vadeli ödemelerde kapıda ödeme imkanı kalmaz. Faturada belirtilen son ödeme gününe kadar kredi kartı, banka kartı ya da bazı ATM’lerden kartsız ödeme yapabilirsiniz. Banka ile uğraşmak istemiyorsanız da PTT, Faturamatik şubelerinden ödemenizi yapabilirsiniz.

Avon ödeme yöntemlerini yakından görmek, aralarındaki farklılıkları anlamak için Avon satış lideri Mustafa Gövercin’in blog yazısına mutlaka göz atmalısınız. https://medium.com/@avontemsilci/avon-odemesini-nasil-yapabilirim-5b5313e36311

Avon Kapıda Ödeme Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Her uygulama da olduğu gibi Avon kapıda ödemenin de kendi içerisinde iyi ve kötü yönleri bulunmaktadır. Bu yöntemi kullanacak arkadaşların belkide kararlarını değiştirmesine vesile olacak avantaj ve dezavantajlara bakmak istiyorum. İlk olarak uygulamanın güzel yönleri ile başlayalım.

Zaman Kaybettirmez, Sağlığınızı Korur

Kapıda ödeme yöntemini seçtiğinizde ödemenizi kargoyu teslim aldığınız anda yaparsınız. Böylece tüm işlem sadece 2 dakika gibi kısa sürede bitmiş olur. Ciddi anlamda zaman kaybının önüne geçmiş olursunuz.

PTT şubesinden vadeli ödeme yaptığınızı düşündüğümüzde çalışanlar izin alması gerekebilir. Ayrıca PTT şubesine git, gel, sıra bekle derken ciddi bir zaman kaybı yaşanır.

Ve tabii ki sağlık faktörü de önemli rol oynuyor. 2019 Yılında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünya genelinde hızla yayılan Coronavirus [2] tedbirleri kapsamında bence oldukça güzel bir yöntem diyebilirim. Evden çıkmadan, risk almadan ödemenizi yapabilirsiniz. Aynı şekilde PTT’nin temassız kargo özelliği ile daha da güvenli hale geldi.

Sadece Avon Temsilcisi ve Satış Liderleri Yararlanabilir

Şimdi birazda dezavantajlarına bakalım mı? Bir üst paragrafta da belirttiğim gibi Avon’da kapıda ödeme yöntemi sadece temsilci ve satış liderleri içindir. Avon.com.tr’den vereceğiniz siparişleri kapsamaz.

Yine de temsilci olmak istemiyorum. Başka bir çözüm yolu yok mu? Derseniz size farklı bir alternatiften bahsetmek istiyorum. Kozmetiksiparisleri.com sitesinden temsilci fiyatına + kapıda ödeme kolaylığı işe sipariş verebiliyorsunuz. Denemek isterseniz aşağıda yer alan linkten detayları görebilirsiniz. https://www.kozmetiksiparisleri.com/avon-siparis-ver

500 TL Altındaki Siparişler İçin Geçerlidir

Avon kapıda ödeme yöntemini kullanabilmek için sipariş tutarınız 500 TL’yi aşmaması gerekir. Birçok temsilci için bu limit oldukça doğaldır. Fakat satış rakamları iyi olan elite club üyeleri, mağaza sahipleri için bu rakam çok düşüktür. Birçoğu tek seferde binlerce TL sipariş verebilmektedir.

500 TL’yi aşan sipariş vereceğinizde vade sizin için daha avantajlıdır. Çünkü vade günü 15 gün yerine 30 ile 45 gün arasında artmaktadır.

2,5 TL Kapıda Ödeme Ücreti Alınır

Bir diğer dezavantajı ise 2,50 TL işlem ücreti alınmasıdır. büyük ihtimalle PTT kargo kapıda ödeme hizmeti için bu ücreti Avon’dan talep etmektedir. Şirkete bu konuda hak veriyorum. Temsilciler bu ücreti ödemek istemiyorsa bence kredi kartı ile ödeme yapabilirler. Herhangi bir işlem masrafı olmadan 7 gün 24 saat ödeme yapabilirsiniz.

Ürünlerin Ücretini Almadan Ödeme Yapmanız Gerekebilir!

Birçok temsilci müşterilerine ürünleri teslim ederek ödeme almaktadır. Çoğu da maaş vs bekleyerek günler sonra ürünlerin ödemesini almaktadır. Fakat ürünlerin ödemesini teslim aldığı anda yapması gerekmektedir. O esnada nakit sıkıntısı yaşıyorsa ciddi sıkıntı oluşturmaktadır.

Avon’a Sor (Sorularınıza Yanıt Veriyoruz)

Evet, arkadaşlar Avon kapıda ödeme yönteminin artılarını, eksilerini ortaya koyduk. Tekrar belirtmek gerekirse Avon’da ödeme yöntemi sadece kapıda ödeme değil, onun dışında daha ücretsiz birçok yöntem daha bulunuyor. Onları da inceleyerek size en uygun yöntemi keşfedebilirsiniz.

Şimdi dilerseniz Avon ve ödeme yöntemi ile ilgili sorularınıza yanıt vermek istiyorum. Aşağıda yer alan soru ve yorum formunu kullanarak sorularınızı bize iletebilirsiniz.

KAYNAKÇA

1. Özeltürkay, E. Y., Bozyiğit, S., & Gülmez, M. (2017). Instagram’dan Alışveriş Yapan Tüketicilerin Satın Alma Davranışları: Keşifsel Bir Çalışma. Öneri, 12(48), 175.

2. Guan, W. J., Ni, Z. Y., Hu, Y., Liang, W. H., Ou, C. Q., He, J. X., … & Du, B. (2020). Clinical characteristics of coronavirus disease 2019 in China. New England journal of medicine, 382(18), 1708-1720.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir