Gizlilik politikası

Sitemizi keyifle kullanmanız için sürekli çalışmalar ve geliştirmeler yapmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda hakkımızda ve gizlilik politikası sayfasının belirli periyotlarda bilgi vermeden güncellenebileceğini hatırlatmak istiyoruz.

Govercin.com Hakkında

Web sitemizin adresi: https://www.govercin.com. Olarak 2020 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Sitenin sahibi ve yöneticisi Mustafa Gövercin olup, hakkında bilgileri için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz. https://www.govercin.com/hakkimda/

Topladığımız Kişisel Bilgiler ve Toplama Nedenleri

Öncelikle İnternet sitemiz WordPress tabanlı ve sürekli güncel olduğunu belirtmek istiyorum. Etkileşimli bir site olması nedeniyle bazı veriler topluyoruz. Şimdi bu verilerin ne olduğu ve neden topladığımız, nasıl kullandığımız ile ilgili detaylar paylaşmak istiyorum.

Yorumlar, Sorular

Sitemiz bilgilendirme, eğitim yönü nedeniyle çok fazla soru ve görüş almaktadır. Tüm wordpress sitelertde olduğu gibi bizim de yazıların altında yorum formu yer almaktadır. Bu kısmı kullandığınızda istenmeyen yorumların önüne geçebilmek için ziyaretçinin IP adresi yanı sıra tarayıcı bilgisi toplanmaktadır.

Aynı şekilde yorum yapabilmek ve soru sorabilmek için ad ya da rumuz bilgisi kayıt altına alınmaktadır. Aynı şekilde E-posta bilginiz kayıt altına alınmaktadır.

İletişim formları

Sizlerle daha iyi iletişim kurabilmek için iletişim formları kullanıyoruz. Buradan bize ulaşarak bilgi alabilir ve ortak çalışma teklifinizi iletebilirsiniz.

İletişim formları ile gelen bilgiler gizlilik içerisinde ulaşmaktadır. İşlem yapılması ile birlikte sunucudan bilgileriniz tamamiyle silinmektedir.

Çerezler İle İşinizi Kolaylaştırıyoruz

Sitemizi daha kolay kullanmannız ve zaman tasarrufu elde etmeniz için çerezlerin kolaylaştırıcı yönünden yararlanıyoruz. Örnek vermek gerekirse: Bir yorum bıraktığınızda isim, e-posta gibi bilgiler kayıtlı kalmaktadır. Tekrar kullanmak istediğinizde o bilgileri girmek zorunda kalmazsınız.

Diğer sitelerden gömülen içerik (Video) Kullanıyoruz

Sitemizde yer alan bilgildirme yazılar, görseller ve video ile desteklenerek en iyi hale getirilmektedir. Kullandığımız videoların kalitesi en iyi olması ve akış hızı sizi yormaması için video sitelerini kullanıyoruz. Youtube, Dailymotion, Vimeo gibi sitelere yükleyerek sitemize gömülü içerik olarak yayınlıyoruz.

Bu tür içeriklerin olduğu sayfalarda aynı zamanda diğer siteleri de ziyaret etmiş gibi olursunuz. Youtube gizlilik politikası sayfasından topladıkları bilgileri görebilirsiniz.

Analiz İçin Google Analytics Kullanıyoruz

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ziyaretçi analizine ihtiyaç duyuyoruz. Sitemize gelen ziyaretçilerin sitede kaldıkları süre, dolaştıkları sayfalaları takip edebilmek için Google Analytics ve Google Search Console gibi analiz araçlarını kullanıyoruz.

Verinizi Güzel Hosting İle Paylaşıyoruz

Sitelerin mutlaka bir sunucuya ihtiyacı bulunmaktadır. Biz de bu ihtiyacımız Türkiye’nin en güçlü markalarından biri olan Güzel Hosting şirketi ile sağlıyoruz. Sitemizde yer alan dosyalar ve sizden gelen bilgiler, iletişim formları güzel hosting sunucularında yer almaktadır. Güzel hosting gizlilik sayfasına göz atınız. https://www.guzel.net.tr/sozlesme.php#gizlilik

Verileriniz Sitemizde Kalma Süresi Veriye Göre Değişir

Sitemizde bir yorum yaptığınızda yanıt vererek yayına alınır. Bu veri site açık kaldığı sürece ya da siz istemedikçe sitemizde yayınlanmaya devam etmekktedir.

Fakat iletişim formu ile ilettiğiniz bilgiler işlem yapılması ile birlilte sunucudan tamamiyle kaldırılmaktadır.

Verileriniz üzerindeki haklarınızı Kullanabilirsiniz

Sitemizde yaptığınız yorumları ya da soruları kaldırılmasını isteyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey iletişim formundan bize ulaşmak olacaktır.

Verinizi nereye gönderiyoruz

Öncelikle spam yorumlara karşı olduğumuzu ve sürekli önlem aldığımızı belirtmek istiyorum. Bu kapsamda WordPress sitelerin ilk kurulduğu anda otomatik olarak yer alan Akismet Anti-Spam eklentisini kullandığımızı belirtmek istiyorum. Bu eklenti ile yorumlar ilk olarak spam kontolünden geçmektedir.

İletişim bilgileriniz

Zeytinlik Mahallesi Yakut Sokak No:24/3 Bakırköy İstanbul

0531 032 65 66

Verinizi Korumak İçin Güncel Önlemler Alıyoruz

Sitemizde yer alan bilgiler ve sizlerden gelen verilerin korunması için yüksek güvenlilikli sunucular yanı sıra aynı zamannda SSL güvenlik sertifikası kullanıyoruz. Aynı şekilde düzenli olarak virüs taraması yaparak güvenli bir ziyaret gerçekleştirmenizi sağlıyoruz.